VDF Sigorta Hizmetleri Hakkında

vdf Sigorta Hizmetleri

vdf Sigorta Hizmetleri, geniş deneyimi ve müşteri ihtiyaçlarının tespit edilerek karşılanması için geliştirilen özel ürün yelpazesi ile, 2017 yılında da müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirmiştir.

Toplam 12 sigorta şirketinin acentesi olarak faaliyet gösteren vdf Sigorta Hizmetleri, markalı kasko, trafik, uzatılmış garanti ve kredi koruma sigortaları gibi birçok branşta bireysel ve grup müşterilerine hizmet vermektedir.

VW grup markalarının Yetkili Satıcıları bünyesinde faaliyet gösteren Vdf Sigorta, 2015 yılında 50 adet, 2016 yılında 56 adet olan şube sayısını 2017 yılında 61 şubeye taşımış, 2018 yılı ilk yarısı itibariyle de 64 şube faaliyetlerine devam etmektedir.

vdf Sigorta Hizmetleri, Volkswagen Kasko ile başlayan ve Audi,SEAT, Škoda, Scania Kasko ve MAN Kasko ile devam eden markalı kasko ürünleriyle, markalara özel teminatlar sunarak sektöründe fark yaratmaktadır.

Toplam net prim üretimi ve yaşayan poliçe adedi bakımından 2017 yılında da en büyük acente unvanını koruyan vdf Sigorta, 2017 yılında 324 bin poliçe adedi ile 373 milyon TL üretime ulaşmıştır.

Otomobiliniz, Konutunuz ya da Krediniz İçin Aradığınız Her Şey Burada.

Sigorta sektöründeki yerel ve uluslararası gelişmeleri yakından takip ederek, değişikliklere hızla uyum sağlayan yapısıyla kısa sürede faaliyet alanında adından söz ettiren vdf Sigorta, müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve güvenilir hizmet yelpazesini daha da genişletmek amacıyla Bireysel Sigortacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Sektöründe tercih edilen, örnek bir kurum olma vizyonuyla, rekabet gücünü artırmak hedefine sahip olan vdf Sigorta; işinde uzman, profesyonel ve hizmetine güvenilen sigorta şirketlerinin acenteliklerini bünyesine dahil ederek, sektördeki yerini de perçinlemiştir.

Geniş Ürün ve Hizmet Yelpazesi, Alternatif Çözümler

vdf Sigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerine kasko, trafik poliçesi işlemlerinin yanında konut, işyeri, yangın, dask ve diğer hayat dışı branşlarda da hizmet vermektedir.

Profesyonel hizmet anlayışı çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren ve çalıştığı sigorta şirketleriyle sağlam ilişkiler kuran vdf Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.; standart çözümler sunmak yerine kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı hizmet anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen en uygun alternatifleri sunarak farklılığını ortaya koymak için sektöründe öncü ve lider sigorta şirketleri ile çalışmaktadır.

Dijitalde vdf Sigorta

Hizmetlerini dijital platformlara taşırken müşteri ihtiyaçlarına ve deneyimlerine uygun, kullanıcı dostu tasarımlar kullanan vdf Sigorta, dijitalleşme yolundaki ilk uygulaması olan online İşlemler'in  poliçe yenileme, online talep açma gibi fonksiyonları ile 2014 yılında Almanya Volkswagen FS AG tarafında inovasyon ödülüne layık görülmüştür.

Kullanıcılarının tüm dijital kanallarda aynı deneyimi yaşaması vdf Sigorta dijital süreçlerinin en önemli parçasıdır. Ödülle taçlanan bu gelişim ve dijitalleşme süreci 2016 Temmuz ayında kullanıma açılan vdf Sigorta mobil uygulaması ile devam etmiştir. vdf Sigorta Mobil uygulaması üzerinden mevcut müşteriler;  kasko ve trafik sigortası yenilemelerini yapabilirken aynı zamanda da poliçe detaylarını görüntüleyebilmekte, kaza anında hasar servisine ulaşabilmekte, kampanya ve bildirimlerden anında haberdar olabilmektedirler. vdf Sigorta dijital kanallarını kullanan müşterilerin poliçesini ihtiyacı olduğu her an cebinde online olarak taşıyabilmekte böylelikle hem kağıt poliçe taşıma yükünden kurtulmakta hem de doğal kaynaklarımızın korunmasına katkıda bulunmaktadır.

2017 Temmuz ayı itibarıyla ile de mevcut müşterilerin poliçe yenileme işlemlerine ek olarak, yalnızca yenileme müşterilerinin değil sektördeki tüm kullanıcıların sıfır ya da 2. el araçları için web sitesi ve vdf Sigorta mobil uygulaması üzerinden ihtiyaçlarına uygun kasko ve trafik sigortaları için teklif ve poliçe satın alabilmeye başlamışlardır.

Tüm bu gelişmelerle birlikte ortak müşteri deneyimi odaklı geliştirilen vdf Sigorta dijital kanalları üzerinden 2017 yılında toplam yenileme adetlerinin %5’i oranında poliçe satışı gerçekleşmiştir.

Dijitalleşme her zaman gelişen ve değişen bir süreç; vdf Sigorta da bu süreci müşterileri için hizmet kalitesine dönüştürerek teknolojiyi daima yakından takip etmeye, yeniliklere hızla adapte olmaya devam edecektir.

 

 

 

 

VDF Sigorta 2019 Yılına Ait Faaliyet Raporu

VDF Sigorta'nın Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı

VDF Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.'nin 17.04.2015 Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantı Tutanağı

VDF Sigorta'nın Olağanüstü Genel Kurul Toplantı Tutanağı

VDF Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. Esas Sözleşme

vdf İş Etiği Kuralları